آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

درد لیزر موهای زائد بسته به آستانه درد هر فرد می تواند متفاوت باشد و برای بعضی دردناک­تر است . دستگاه­ های مدرنی که دارای کولینگ(خنک کننده) هستند تا حد زیادی درد ناشی از لیزر مو را کاهش می ­دهند.

در زرکلینیک دو دستگاه معتبر و معروف در دنیا و ایران وجود دارد به نام کندلا جنتل مکس پرو که میزان درد را بسیار کاهش می دهند و همچنین برای پوست های تیره و افتاب خورده یا سولار شده مناسب اند .

آیا لیزر باعث ایجاد سرطان می‌ شود؟

خیر، طبق تحقیقاتی که تا کنون در سطح جهان به طور علمی صورت گرفته است هیچ ارتباطی بین انواع مختلف سرطان و لیزر موهای زائد پیدا نشده است. لیزر نوری با یک طول‌ موج خاص است که بر خلاف اشعه ایکس و یا گاما قدرت نفوذ زیادی ندارد و جذب آن تا چند میلی‌ متر زیر پوست و توسط ملانین (یک گیرنده خاص) صورت می‌ گیرد.

بنابر این در تمامی مراکز تخصصی و فوق تخصصی پوست و مو مثل تمام دنیا دستگاه های لیزر هست و تا کنون اثر اثبات شده ای ثبت نشده است .

آیا لیزر برای دختران باکره خطرناک است؟

بر طبق تحقیقات عمق نفوذ لیزر به سختی به چند میلی‌ متر زیر پوست می‌ رسد و جز در مواردی خاص و سطحی ، عوارضی به اثبات نرسیده است و علاوه بر آن هیچ مدرکی نشان نداده که انرژی لیزر می‌ تواند از لایه‌ های بدن عبور کند تا به اندام‌ های داخلی (مثلا تخمدان) برسد . در نتیجه حتی لیزر در ناحیه بیکینی هم نمی‌ تواند هیچگونه تاثیری بر چرخه‌ قاعدگی فرد بگذارد.

از چه سنی لیزر برای فرد مجاز است؟

دو سال پس از بلوغ که هورمون ها در حالت متعادل‌ تری هستند، بهترین زمان برای شروع لیزر موهای زائد است و نتیجه بهتری گرفته می‌ شود.

آیا باید قبل از لیزر شیو کنیم؟

بله شیو حتما باید از طریق تیغ (ژیلت) صورت بگیرد اما باید حدودا یک تا دو روز قبل از لیزر موهای زائد ، شیو انجام شود تا زمان لیزر موها نوک زده باشد ولی طول آن بیشتر از یک میلیمتر نشود .

آیا در زمان بارداری می‌ توانم برای لیزر مراجعه کنم؟

طبق تحقیقاتی که تا کنون صورت گرفته است ، شواهد و مدارک کافی برای اثبات بی‌ خطر بودن لیزر حین بارداری ارائه نشده است زیرا در کل تحقیق در این شرایط به صلاح مادر و فرزند نیست. در نتیجه توصیه ما به شما این است که در این دوران برای لیزر تشریف نیاورید. در خیلی از موارد پس از دوره بارداری به دلیل متعادل شدن هورمون‌ ها، موهای زائد نیز از بین خواهند رفت پس تا پایان بارداری منتظر بمانید.

لیزر در زمان شیر‌دهی برای کودک یا مادر خطرناک است؟

برای اطمینان بهتر است پس از مشورت با پزشک لیزر انجام دهید. البته به دلیل نامتعادل بودن هورمون‌ ها امکان آن که نتیجه‌ دلخواه را از لیزر بگیرید نیز کمتر است.

آیا در کلینیک شما لیزر برای آقایان هم انجام می‌ شود؟

بله در زرکلینیک ، لیزر موهای زائد آقایان نیز انجام می شود ، البته باید به این نکته توجه کنید که به دلیل زیادتر بودن موها در مردان تعداد جلسات نیز می‌ توانند بیش‌ تر از خانم‌ ها شود.

fa-home
خانه
fa-user-circle-o
خدمات
fa-phone
اطلاعات تماس