لوگو مطب پوست و مو پوست مو زیبائی ژل بوتاکس فیلر

بوتاکس چشم گربه ای

 

احتمالا شما هم اصطلاح «چشم گربه‌ای» و یا وصف زیبایی این نوع چشم را شنیده‌اید. اگر تصور می‌کنید که تنها راه داشتن چشم گربه‌ای شکل عمل جراحی است باید گفت که این موضوع دیگر صحیح نیست، چراکه یکی از تکنیک‌های جدید بوتاکس معروف به «بوتاکس چشم گربه‌ای» امروزه در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوتاکس چشم گربه‌ای فرآیندی است که در آن با استفاده از تزریق بوتاکس حالت چشم به علت تغییرات ایجاد شده در ماهیچه‌های اطراف آن تغییر می‌کند. به دیگر سخن، در این فرآیند بوتاکس به نحوی به ماهیچه‌های اطراف چشم تزریق می‌شود که موجب بالا بردن گوشه‌‌های چشم و پوست اطراف آن شود.

در ادامه به تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای، ماندگاری آن، اقدامات پیش و پس از تزریق و هزینه بوتاکس چشم گربه‌ای پرداخته‌ایم.

 

فهرست مطالب

بوتاکس چشم گربه‌ای چیست؟

بوتاکس چشم گربه‌ای به چه صورت انجام می‌شود؟

بوتاکس چشم گربه‌ای یا عمل جراحی؟

بوتاکس چشم گربه ای برای چه کسانی مناسب نیست؟

ماندگاری بوتاکس چشم گربه‌ای چقدر است؟

برای انجام بوتاکس چشم گربه‌ای چه اقداماتی باید انجام داد؟

مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از بوتاکس چشم گربه‌ای کدامند؟

چند روز بعد از بوتاکس چشم گربه‌ای می‌توان آرایش کرد؟

هزینه بوتاکس چشم گربه‌ای چقدر است؟

 

بوتاکس چشم گربه‌ای چیست؟

در حال حاضر از تکنیک‌های مختلفی برای تغییر مدل چشم استفاده می‌شود، از جمله استفاده از نخ برای لیفت، تزریق فیلر، عمل جراحی و بوتاکس (که بوتاکس چشم گربه‌ای یکی از جدیدترین تکنیک‌های آن است). اگر استفاده از بوتاکس برای تغییر حالت چشم باعث تعجب شما شده است باید گفت که بوتاکس دارای کاربردهای مختلفی است، از جمله از بین بردن چین و چروک، جلوگیری از تعریق (به‌عنوان مثال، در ناحیه زیر بغل)، کاهش سردردهای میگرنی در برخی از افراد، تغییر حالت چشم‌ها بدون عمل جراحی و غیره. یکی از کاربردهای جدید بوتاکس که نقش مهمی در افزایش زیبایی دارد «بوتاکس چشم گربه‌ای» است. در بوتاکس چشم گربه‌ای، سم بوتولیسم موجود در بوتاکس موجب آزاد شدن عضلات اطراف چشم و کشیده شدن گوشه‌های ابروها به سمت بالا می‌شود. به دیگر سخن، در این تکنیک از بوتاکس برای مختل کردن عملکرد عضلاتی که ناحیه ابرو را پایین می‌کشند استفاده می‌شود (البته باید توجه داشت که این تاثیر دائمی نیست و با کاهش تاثیر سم بوتولیسم تاثیر آن نیز به تدریج از بین می‌رود). جدای از افزایش جذابیت ظاهری چشم، بوتاکس چشم گربه‌ای موجب کاهش چین و چروک‌های ناحیه اطراف چشم و خلق چهره‌ای جوان می‌شود. از آنجاکه تاثیر بوتاکس بر ماهیچه‌های اطراف چشم موقت است، بوتاکس چشم گربه‌ای یکی از روش‌های زیبایی و جوانسازی پوست محسوب می‌شود و روشی برای تغییر شکل موقت چشم محسوب می‌شود و پس از چند ماه چشم‌ها به حالت قبلی خود باز می‌گردند.

مهم‌ترین مزایای بوتاکس چشم گربه‌ای عبارتند از:

 

گربه ای کردن چشم با استفاده از بوتاکس

 

بوتاکس چشم گربه‌ای به چه صورت انجام می‌شود؟

در اغلب موارد زیباجویان بوتاکس چشم گربه‌ای دردی را حس نمی‌کنند، اما در صورت تمایل امکان تزریق بی‌حسی موضعی وجود دارد. در مرحله بعد پزشک نواحی تزریق را بر اساس گفتگو با بیمار و حالت تعیین شده برای چشم مشخص می‌کند. سپس با استفاده از یک سوزن نازک (معروف به سوزن انسولین) مقدار مشخصی از بوتاکس را به نواحی مشخص شده تزریق می‌کند. محل تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای عمدتا نواحی اطراف چشم، قسمت بیرونی پلک و گوشه بیرونی ابروهاست. حجم ماده تزریق شده و دفعات تزریق به چندین عامل مختلف بستگی دارد، از جمله شکل اولیه چشم. پس از انجام تزریق، در بیشتر موارد نیاز است که ۱۰ تا ۱۵ روز بعد اقدامات ترمیمی لازم انجام شود.

انجام بوتاکس چشم گربه ای

 

بوتاکس چشم گربه‌ای یا عمل جراحی؟

استفاده از بوتاکس برای داشتن چشم گربه‌ای در مقایسه با دیگر روش‌ها دارای مزیت‌های بسیاری است، از جمله عدم نیاز به جراحی و بیهوشی، دوره نقاهت کوتاه‌تر (نقاهت بوتاکس چشم گربه‌ای حدود یک روز است) و امکان بازگشت به ظاهر گذشته. مزیت مهم این روش امکان بازگشت به ظاهر قدیم بدون نیاز به عمل جراحی و صرف هزینه مجدد است. بنابراین، بوتاکس چشم گربه‌ای یک رویکرد کمتر تهاجمی مؤثر برای افزایش زیبایی چشم‌ها محسوب می‌شود. البته بوتاکس چشم گربه‌ای مزایای دیگری هم دارد، از جمله حفظ حالت طبیعی پوست اطراف چشم و حفظ انعطاف‌پذیری در تنظیم چشم‌ها.

 

بوتاکس چشم گربه ای برای چه کسانی مناسب نیست؟

علی‌رغم ماهیت غیرتهاجمی بوتاکس چشم گربه‌ای انجام اینکار برای تمام افراد مناسب نیست. در موارد زیر بهتر است که از انجام تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای اجتناب کنید:

افزایش مناسب برای انجام بوتاکس چشم گربه ای

ماندگاری بوتاکس چشم گربه‌ای چقدر است؟

ماندگاری انواع مختلف بوتاکس به شرایط خود فرد و مجموعه‌ای از عوامل دیگر بستگی دارد. بااین وجود، به صورت کلی بین ۶ تا ۹ ماه است. بنابراین، ماندگاری ظاهر چشم گربه‌‌ای نیز به ماندگاری بوتاکس در بدن بستگی دارد. در رابطه با این موضوع می‌توانید مطلب بهترین سن تزریق بوتاکس را مطالعه فرمائید. این موضوع یک مزیت مهم دارد، چراکه در صورت عدم رضایت از نتیجه یا تغییر علاقه فرد، چشم‌ها به حالت طبیعی خود باز می‌گردند.

 

برای انجام بوتاکس چشم گربه‌ای چه اقداماتی باید انجام داد؟

همان‌طورکه می‌دانید، بوتاکس چشم گربه‌ای یک اقدام زیبایی است و انجام آن نیازمند مشاوره با پزشک متخصص پوست و مو یا پزشک عمومی فعال در حوزه پوست و زیبایی است. پیش از انجام بوتاکس چشم گربه‌ای به نکات زیر توجه داشته باشید:

مراقبت های بوتاکس چشم گربه ای

 

مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از بوتاکس چشم گربه‌ای کدامند؟

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بوتاکس چشم گربه‌ای نداشتن دوره نقاهت و بازگشت فوری به روند عادی زندگی است. بااین وجود، یکسری مراقبت‌ها وجود دارد که توجه به آنها نقش مهمی در ماندگاری نتایج دارد.

زمان پس از تزریق توصیه‌ها و اقدامات پیشنهادی
تا ۱۲ ساعت بعد خودداری از هر نوع لمس، فشار و مالش در نواحی تزریق
تا ۳-۴ ساعت بعد از دراز کشیدن پرهیز کنید و سر خود را به سمت پایین نگیرید
تا ۲۴ ساعت بعد به هیچ‌وجه صورت خود را با آب گرم نشورید و آن را در معرض تماس با بخار آب و نور مستقیم خورشید قرار ندهید
تا ۲۴ ساعت بعد از رفتن به حمام پرهیز کنید
تا ۲۴ ساعت بعد از انجام فعالیت‌های ورزشی و جسمی خودداری کنید (حداقل یک روز استراحت کنید) و تا چند روز فعالیت سنگین نداشته باشید.

 

چند روز بعد از بوتاکس چشم گربه‌ای می‌توان آرایش کرد؟

حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای از کشیدن موارد آرایشی روی ناحیه تزریق خودداری کنید. عمدتا به این دلیل که آرایش مانع انتشار بوتاکس در بخش‌های مختلف عضلات اطراف چشم می‌شود.

 

عوارض بوتاکس چشم گربه‌ای کدامند؟

هرچند که بوتاکس چشم گربه‌ای روش بسیار کم‌خطری است اما در موارد نادر منجر به بروز عوارض می‌شود که شایع‌ترین آنها عبارتند از:

 

هزینه بوتاکس چشم گربه‌ای چقدر است؟

هزینه بوتاکس چشم گربه‌ای به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ میزان بوتاکس تزریق شده، تجربه پزشک و هزینه‌های کلینیک از جمله عواملی هستند که در هزینه بوتاکس چشم گربه‌ای موثر هستند. برای آگاهی از هزینه بوتاکس چشم گربه‌ای می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۸۱۱۱۶۱۵ تماس بگیرید. یا در فضای مجازی با شماره ۰۹۱۲۷۳۷۹۸۹۳ در ارتباط باشید.

 

قبل از هرگونه اقدام برای بوتاکس چشم گربه‌ای بهتر است تا با پزشک متخصص یا مراکز درمانی مشورت گردد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa-home
خانه
fa-user-circle-o
خدمات
fa-phone
اطلاعات تماس