لوگو مطب پوست و مو پوست مو زیبائی ژل بوتاکس فیلر
کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی درمانی برای سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است. این درمان را می توان برای پلک ها، گردن، صورت، بازوها، باسن و پاها نیز انجام داد.
از تزریق دی اکسید کربن، یک گاز طبیعی در بدن استفاده می کند.با افزایش سن تغییرات واضحی روی پوست صورت و بدن به وجود می‌ آید. چروک شدن پوست، خشک و شکننده شدن آن، بروز سلولیت و غیره از جمله تغییراتی است که ظاهر انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بسیاری از افراد با ظهور اولین نشانه‌ ها به سراغ درمان می‌ روند و برای از بین بردن آن‌ ها تلاش می‌ کنند. جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی از محبوب‌ ترین روش‌ هایی است که تاثیر گذاری آن هم به صورت تجربی و هم تحقیقاتی اثبات شده است.

کربوکسی تراپی چیست؟

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی از بزرگترین پیشرفت‌ های درمان‌ های زیبایی شناخته می‌ شود. کربوکسی تراپی یک روش ایمن و کم‌ تهاجمی است که عملکرد آن از نظر بالینی برای جوانسازی، بازیابی و ترمیم پوست، درمان چروک‌ ها، افتادگی پوست و سلولیت اثبات شده است. جوانسازی پوست آقایان با کربوکسی تراپی بسیار رایج است.

این روش درمانی با تزریق مقدار کمی دی‌ اکسید کربن (CO2) به زیر پوست انجام می‌ شود و به تجزیه رسوبات چربی و تولید کلاژن کمک می‌ کند. علاوه بر این، کربوکسی تراپی جریان خون را افزایش داده و خاصیت ارتجاعی پوست و خطوط و چروک‌های پوست را بهبود می‌ بخشد. جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی به رفع جوش‌ ها، خطوط ریز و حتی تیرگی زیر چشم هم کمک می‌ کند.

این روش در سال ۱۹۳۲ در فرانسه ابداع شد و سپس محبوبیت آن در سطح جهان افزایش یافت.

کانال تلگرام زر کلینیک پوست مو زیبائی
موارد استفاده از کربوکسی تراپی

جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی در ناحیه‌ های مختلفی مانند صورت، پلک‌ ها، گردن، شکم، بازوها، پاها و باسن انجام می‌ شود. گاز کربن دی‌ اکسید را حتی می‌ توان به نقاط حساس و ظریفی مانند پوست زیر چشم هم تزریق کرد. این روش را می‌ توان به منظورهای زیر به‌ کار برد:

جایگزینی مناسب برای روش‌ های تهاجمی و پر خطر مانند لیپوساکشن به‌ منظور کاهش چربی و سلولیت


افزایش جریان خون در پلک و کاهش حلقه‌ ها و تیرگی زیر چشم


درمان بیماری‌ هایی مانند اختلال نعوظ، آرتروز حاد، سندروم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف


بهبود خاصیت ارتجاعی پوست


از بین بردن خطوط و چین و چروک‌ های صورت و بدن


درمان سلولیت

روش انجام کربوکسی تراپی

روش انجام کربوکسی تراپی بر اساس قسمتی از بدن که تحت درمان قرار می گیرد متفاوت است. اما مکانیزم کلی این روش بیشتر اوقات یکسان است. یک مخزن گاز دی اکسید کربن به یک تنظیم کننده جریان با لوله پلاستیکی متصل است. پزشک با دقت میزان جریان گاز از مخزن را تنظیم می کند.

گاز از طریق تنظیم کننده جریان و به لوله های استریلی که دارای یک فیلتر در انتهای آن است، ساطع می شود. فیلتر هر گونه ناخالصی را قبل از رسیدن به بدن می گیرد. سپس گاز از طریق یک سوزن بسیار کوچک در طرف مقابل فیلتر عبور می کند. پزشک گاز زیر پوست را از طریق سوزن تزریق می کند.

این روش تقریبا بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از وارد کردن سوزن، کرم بی حس کننده را روی محل تزریق می مالند با وجود بدون درد بودن درمان، برخی افراد گزارش می دهند که مدت کوتاهی پس از آن احساس عجیبی می کنند.

موارد منع کربوکسی تراپی

اگر شرایط یا بیماری‌ های زیر را دارید روش کربوکسی تراپی برای شما مناسب نیست:

بیماری های قلبی و عروقی برای مثال فشار خون
بیماری های حاد تنفسی
مشکلات مربوط به انعقاد خون
دیابت البته اگر دیابت کنترل شده باشد در صورت تشخیص پزشک میتوان کربوکسی تراپی انجام داد.
بیماری های پوستی مثل عفونت یا قارچ پوستی
دوران بارداری

توصیه می شود قبل از انجام اینکار یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص داشته باشید چون ممکنه است در صورت داشتن شرایط دیگر نیز ، نتوانید از این روش برای جوان سازی پوست خود استفاده کنید .

هزینه کربوکسی تراپی

قیمت جوانسازی پوست با کربوکسی تراپی تحت تاثیر عوامل مختلفی است. ناحیه تحت درمان، هدف از انجام کربوکسی تراپی، موقعیت جغرافیایی و امکانات کلینیک، شدت مشکلات یا عارضه‌های پوستی و تعداد جلسات مورد نیاز از جمله عواملی است که هزینه کربوکسی تراپی را مشخص می‌کند.

از همین رو هزینه نهایی این درمان در جلسه درمانی و مشورت با پزشک متخصص تعیین می‌ شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و دریافت نوبت ویزیت با شماره های زرکلینیک ۰۲۱۲۲۹۳۰۱۶۱ و یا ۰۲۱۲۸۱۱۱۶۱۵ تماس حاصل نمائید .

fa-home
خانه
fa-user-circle-o
خدمات
fa-phone
اطلاعات تماس