لوگو مطب پوست و مو پوست مو زیبائی ژل بوتاکس فیلر
مزوژل های جالپرو پروفایلو

در صورتی‌که به‌ دنبال افزایش درخشندگی، تقویت جوانی، شادابی و همچنین رفع مشکلات پوستی خود هستید، استفاده از روش‌ های درمانی تقویت‌ کننده پوست می‌ تواند همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید. یکی از رایج‌ ترین این روش‌ های درمانی، تزریق مزو هایژل جالپرو و پروفایلو است.

اما سوال این است که جالپرو بهتر است یا پروفایلو؟ پاسخ به ‌این سوال به ‌نوع پوست، مشکلی که با آن مواجه هستید و نوع تشخیص متخصص پوست بستگی دارد.

باید بدانید که جالپرو و پروفایلو، هدف‌های درمانی مشابه ‌و یکسانی دارند. این روش‌ ها به‌ دنبال کاهش چین‌ و چروک و کمک به‌ جوانسازی و استحکام پوست شما هستند. برای درک این موضوع که جالپرو بهتر است یا پروفایلو ، در این مطلب به‌ بررسی کامل هر دو روش، تفاوت ‎ها، معایب و مزایای هر کدام از آن‎ ها می‌ پردازیم.

معرفی جالپرو

مزوژل جالپرو حاوی انواع آمینو اسیدهای ضروری و هیالورونیک اسید قابل تزریق و استریل است. این محصول که ساخت کشور سوییس بوده، به‌ راحتی توسط پوست جذب شده و عملکرد آن را بهبود می‌ بخشد.

بهبود بافت پوست، کاهش و رفع خطوط ریز پوست و انواع چین‌ و چروک و بهبود ظاهر پوست، از جمله اصلی‌ ترین عملکردهای جالپرو است. هالورونیک موجود در این محصول، دارای خاصیت آبرسانی بوده که بافت پیوندی پوست را به‌طور طبیعی بهبود می‌ بخشد.

همچنین آمینواسیدهای ضروری جالپرو با قابلیت پروتئین‌سازی بالا، در ساخت و ترمیم بافت پیوندی و حفظ سلامت سلول‌های پوست مفید است.

کانال تلگرام زر کلینیک پوست مو زیبائی
انواع جالپرو

شما می‌ توانید از انواع محصولات تزریقی جالپرو برای حفظ زیبایی و سلامت پوست خود استفاده کنید. به‌ طور کلی در معرفی انواع جالپرو، می‌ توان به ‌دو محصول زیر اشاره کرد:

جالپرو کلاسیک:

این محصول بیشتر برای آن دسته از افراد جوانی که به‌تازگی با انواع خطوط ریز پوست و چین‌وچروک مواجه هستند، مناسب است. در روش جالپرو کلاسیک، به‌ سه جلسه درمان با فاصله زمانی ۱۰ روز نیاز است.

جالپرو HMW (اچ ام دبلیو):

این روش برای افرادی که بالای ۴۵ سال سن دارند، کاربرد بهتری دارد. در روش جالپرو اچ ام دبلیو، علائم و خطوط پوستی که حاصل بالا رفتن سن است، به‌ خوبی درمان می‌ شود، زیرا این محصول حاوی مقادیر بیشتری از هیالورونیک اسید است. وجود هیالورونیک اسید بالا، عامل مهمی در ترمیم فیروپلاست‌هایی است که وظیفه اصلی آن‌ها تولید کلاژن بیشتر و آلاستین است.

کاربرد جالپرو

آشنایی با کاربردهای جالپرو به ‌شما در درک این موضوع که جالپرو بهتر است یا پروفایلو کمک می‌ کند. همان‌ طور که اشاره شد، با تزریق جالپرو می‌ توان به ‌تغذیه پوست، آبرسانی، لطافت و صافی آن کمک کرد. این محصول در جوانسازی و افزایش درخشندگی و شادابی پوست نیز موثر است.

همچنین از مهم‌ ترین کاربرد جالپرو می‌ توان به ‌درمان انواع مشکلات پوستی اشاره کرد. برخی از رایج‌ ترین این مشکلات پوستی عبارت است از:

درمان پوست‌ های خشک و کم‌ آب و کمک به‌ رطوبت رسانی به آن‌ ها
درمان چین‌ و چروک‌ های ناشی از خشکی پوست
درمان چین‌ و چروک‌ های ناشی از افزایش سن
درمان انواع علائم پیری پوست و کمک به‌ بازگشت جوانی پوست
درمان افتادگی و شلی پوست
درمان تیرگی و کدری پوست و افزایش درخشندگی آن

مزایای جالپرو

یکی از مهم‌ ترین سوالاتی که ذهن شما را در اقدام برای تزریق ژل جالپرو به‌ خود مشغول می‌کند، آشنایی با مزایای جالپرو است. دانستن این موضوع که با تزریق جالپرو چه مزایا و فوایدی نصیب شما می‌ شود، بسیار مهم است. برخی از مهم‌ ترین فواید جالپرو شامل موارد زیر است:

بهبود و افزایش کیفیت بافت‌های پیوندی زیر و سطح پوست
رفع شلی و افزایش سفتی و الاستیسیته پوست
افزایش درخشندگی و زیبایی پوست و مشاهده نتیجه آن بعد از یک جلسه تزریق
رفع خطوط ریز یا عمیق پوستی و بهبود سلامت آن
رفع چروک‌ های پوستی ناشی از عادات و حرکات خاص و اضافی صورت
کمک به ‌حفظ سفتی و استحکام پوست با تداوم درمان
کمک به ‌جوانسازی پوست با کمترین ریسک و عوارض جانبی
کمک به‌ کاهش خطر تخریب الاستین
کمک به ‌حذف انواع ترک‌ های پوستی، آکنه، اسکارهای ناشی از جوش و آکنه

نواحی تزریق جالپرو

با توجه‌ به ‌عملکرد عالی ژل جالپرو در بهبود بافت پوست، علاوه‌ بر ناحیه صورت، در برخی نواحی و نقاط مختلف بدن نیز کاربرد دارد. برخی از رایج‌ ترین نواحی تزریق جالپرو عبارت است از:

دکلته
گردن
زیر بغل

دست‌ ها
قسمت داخلی ران
شکم
ناحیه زانو

معرفی پروفایلو

ژل پروفایلو در واقع یک درمان تخصصی برای بهبود و بازسازی پوست محسوب می‌ شود. پروفایلو این کار را با کمک به‌ تحریک کلاژن و الاستین پوست و از طریق آزاد سازی تدریجی هیالورونیک اسید انجام می‌ دهد. در این روش با افزایش آبرسانی، استحکام و قوام پوست، به ‌کاهش چروک‌ های ریز پوستی و افزایش درخشندگی و صافی آن کمک می‌ شود.

نحوه عملکرد پروفایلو

با توجه به‌ هدف درمانی ژل پروفایلو، نوع ترکیبات آن و وجود مقادیر زیادی از هیالورونیک اسید، حفظ رطوبت و جوانی پوست آسان‌ تر شده است.

نحوه عملکرد پروفایلو به‌ گونه‌ ای است که با تحریک کلاژن و کمک به‌ بهبود عملکرد الاستین موجود در پوست، به‌ درمان پوست‌ های پیر و چروک کمک می‌ کند. همچنین آبرسانی موثر به‌ زیر و سطح پوست در روش پروفایلو، عامل مهمی در حفظ حجم و سفتی پوست محسوب می‌ شود.

مزایای پروفایلو

در صورتی که قصد دارید برای درمان پیری پوست، چروک‌ ها و مشکلات آن اقدامی انجام دهید، بهتر است ابتدا با مزایای روش‌ های مختلف آشنا شده و مناسب‌ ترین گزینه درمانی را متناسب با ویژگی‌ های پوست خود انتخاب کنید. برخی از مهم‌ ترین مزایای پروفایلو در حفظ زیبایی و جوانی پوست، شامل موارد زیر است:

حذف یا کاهش چروک‌ های پوستی و کمک به‌ حفظ جوانی آن در درازمدت
لیفت و کشیدن پوست صورت
کمک به‌سفتی و جلوگیری از شلی و افتادگی پوست
افزایش شفافیت و صافی پوست
افزایش رطوبت پوست
تحریک تولید کلاژن برای رفع خطوط ریز پوست
کمک به ‌داشتن پوستی زیبا، لطیف، سالم و باطراوت

از نظر نقاط تزریق ، جالپرو بهتر است یا پروفایلو؟

در بررسی این موضوع که جالپرو بهتر است یا پروفایلو، بهتر است ابتدا بررسی کنید که کدام ناحیه از صورت شما به‌ تزریق احتیاج داشته و کدام روش بهترین تاثیرگذاری را برای مشکل پوستی شما به‌ همراه دارد.

پروفایلو دارای ۳۲ میلی‌گرم هیالورونیک اسید بوده که در بین محصولات مختلف در این گروه، دارای بیشترین مقدار از این ماده در ترکیبات خود است. همچنین از این محصول می‌ توان در ۵ نقطه مشخص و اصلی صورت تزریق انجام داد.

پروفایلو بیشترین تاثیر را در لیفت و کشیدگی پوست داشته و برای نقاطی از پوست که در اثر افزایش سن دچار افتادگی و شلی ناشی از کاهش کلاژن و آلاستین شده، بسیار کاربرد دارد.


در بررسی این موضوع که جالپرو بهتر است یا پروفایلو باید گفت، جالپرو در ترکیبات خود از هالورونیک اسید کمتری نسبت‌به‌ پروفایلو برخوردار است. در این محصول ۴ نوع اسیدآمینه ضروری پوست وجود دارد که برای تحریک کلاژن‌سازی و افزایش الاستین پوست درنظر گرفته شده است.

از جالپرو می‌ توانید برای حذف هر نوع گودی و چین‌ و چروک پوست در قسمت‌ های خاص، مانند خط خنده، اطراف چشم، خطوط ماریونت و قسمت‌ های تحتانی صورت بهره ببرید.


برای دانستن این موضوع که برای پوست شما جالپرو بهتر است یا پروفایلو، بهتر است به ‌تعداد جلسات هرکدام از آن‌ ها نیز توجه داشته باشید. به‌ طور کلی برای جالپرو ۴ جلسه درمان با فاصله دو هفته و برای پروفایلو ۲ جلسه درمان با فاصله زمانی چهار هفته مناسب است.

از نظر نوع ترکیبات، جالپرو بهتر است یا پروفایلو؟

یکی از مهم‌ ترین فاکتورها در بررسی این موضوع که جالپرو بهتر است یا پروفایلو، توجه به ‌نوع ترکیبات به‌کار رفته در ساخت هر کدام از این دو محصول است. باید بدانید که:

ژل پروفایلو از اسید هیالورونیک با درصد غلظت و مقدار بالا تشکیل شده است.


ژل جالپرو از اسید هیالورونیک با غلظت کم و اسیدآمینه‌ های ضروری ساخته شده است.

از نظر نوع عملکرد، جالپرو بهتر است یا پروفایلو؟

نوع مشکل پوستی شما و نوع عملکرد هرکدام از روش‌ های درمانی تزریق ژل، این موضوع که جالپرو بهتر است یا پروفایلو را تعیین می‌ کند. برای اینکه کار تصمیم‌ گیری و انتخاب بین این دو روش برای شما آسان شود، بهتر است به‌ نوع عملکرد آن‌ها توجه کنید.

هر دو روش جالپرو و پروفایلو برای کمک به‌جوان‌ سازی و رفع چروک پوست با تحریک کلاژن و الاستین پوست انجام می‌ شود. اما پروفایلو این کار را با آزاد سازی آهسته و تدریجی هیالورونیک اسید انجام می‌ دهد. در حالی که جالپرو از طریق فعالیت سلول‌ های فیبروبلاست موجود در زیر سطح پوست، کمک به‌پروتئین‌ سازی و کلاژن‌ سازی به‌ سفتی و استحکام پوست می‌پردازد.

نتایج عملکرد پروفایلو، ظرف چند روز بعد از اولین تزریق قابل مشاهده بوده و تاثیر نهایی آن بعد از گذشت چهار الی شش هفته قابل مشاهده خواهد بود.

نتایج عملکرد جالپر،و بلافاصله بعد از انجام تزریق مشخص شده و ظرف شش ماه کامل می‌شود.

از نظر تعداد جلسات، جالپرو بهتر است یا پروفایلو؟

برای درک این موضوع که جالپرو بهتر است یا پروفایلو می‌ توان به ‌تعداد جلسات و فاصله بین هر جلسه از آن‌ ها نیز توجه داشت، چرا که برخی از افراد زمان کافی برای مراجعه مداوم به ‌مراکز درمانی و تخصصی پوست را ندارند و رسیدن به‌ بهترین نتیجه با صرف کمترین زمان و هزینه برای آن‌ ها مناسب‌ تر است.

پروفایلو در اکثر مواقع با دو جلسه تزریق به ‌پایان می‌ رسد. نتایج نهایی آن نیز بعد از گذشت چهار هفته از زمان اولین تزریق به‌ خوبی مشخص می‌ شود.

جالپرو کلاسیک به‌ طور کلی در ۳ جلسه با فاصله زمانی دو تا چهار هفته انجام می‌ شود.


جالپرو اچ ام دبلیو نیز در ۲ جلسه با فاصله زمانی بیست روز به‌ پایان می‌ رسد.

از نظر مراقبت‌ های بعد از تزریق، جالپرو بهتر است یا پروفایلو؟

از مهم‌ ترین فاکتورهایی که برای بسیاری از افراد از اهمیت بالایی برخوردار است، نوع و میزان مراقبت‌ های بعد از درمان روش‌ های ذکر شده است. این موضوع برای برخی آنقدر مهم است که در تعیین این موضوع که جالپرو بهتر است یا پروفایلو نقش مهمی را ایفا می‌ کند. تفاوت جالپرو و پروفایلو از نظر مراقبت‌ های بعد از تزریق، شامل موارد زیر است:

بعد از تزریق پروفایلو از قرارگرفتن در معرض نورخورشید خودداری کنید.

این درحالی است که بعد از تزریق جالپرو، قرارگرفتن در معرض نورخورشید مانعی ندارد، به‌ این دلیل که یکی از کاربردهای مهم تزریق جالپرو بهبود پوست آفتاب‌ سوخته است.


در هر دو روش احتمال بروز تورم، قرمزی و کبودی در ناحیه تزریق وجود دارد.


توجه داشته باشید که بعد از تزریق، از لمس نواحی تحت درمان خودداری کنید.


به‌ مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین مانند ورزش اجتناب کنید.


برای کاهش تورم و التهاب پوستی ناشی از تزریق از کمپرس سرد استفاده کنید.


به‌ خاطر داشته باشید که مصرف نمک و الکل، تورم و التهابات پوستی را افزایش می‌ دهد.

از نظر آمادگی قبل از انجام درمان، جالپرو بهتر است یا پروفایلو؟

با توجه به‌ این موضوع که روش‌ های جالپرو و پروفایلو از برخی جهات متفاوت هستند، اما مراقبت‌ های قبل از درمان هر دو روش مشابه ‌هم است. البته ممکن است پزشک یا متخصصی که تزریق را انجام می‌دهد، تجویزهای ویژه‌ ای را برای شما ارائه دهد. قبل از اقدام برای تزریق ژل جالپرو و پروفایلو این نکات را رعایت کنید:

تا چند روز قبل از درمان، از مصرف داروهایی مانند اسپیرین و قرص‌های ضدالتهابی استروئیدی خودداری کنید.


۲۴ ساعت قبل از درمان از نوشیدن الکل اجتناب کنید.


داشتن هرگونه حساسیت، آلرژی و سابقه بیماری را به ‌پزشک خود اطلاع دهید.

از نظر آمادگی قبل از انجام درمان، جالپرو بهتر است یا پروفایلو؟

علاوه‌ بر تفاوت‌ های ذکر شده، تفاوت کاربرد جالپرو و پروفایلو نیز از اهمیت زیادی برخوردار است؛ تا جایی که بسیاری از افراد در تشخیص این موضوع که جالپرو بهتر است یا پروفایلو، بیشتر به‌ نوع کاربرد آن‌ ها برای مشکلات پوستی خود توجه دارند.

رایج‌ ترین کاربردهای مشابه‌ جالپرو و پروفایلو عبارت است از:

کاهش و حذف چین‌وچروک
افزایش شفافیت و صافی پوست
افزایش استحکام و سفتی پوست
کاهش و حذف ترک‌های پوستی
آبرسانی پوست و افزایش رطوبت پوست‌های خشک و کم آب
از هر دو روش برای تکمیل روش‌های دیگر جراحی می‌توان بهره برد.

رایج‌ ترین تفاوت‌ های جالپرو و پروفایلو از نظر کاربرد به ‌شرح زیر است:

جالپرو قابلیت ترکیب با بوتاکس را دارد.


جالپرو برای کاهش و رفع سیاهی دورچشم مفید است.


افراد دارای استرچ مارک می‌توانند از ژل جالپرو برای درمان استفاده کنند.


جالپرو برای آن دسته از افرادی که به‌ بوتاکس حساسیت دارند، جایگزین مناسبی محسوب می‌ شود.

مقایسه عوارض جالپرو و پروفایلو

هر روش درمانی در کنار مزایای مختلفی که دارد، ممکن است شما را درگیر برخی عوارض و مشکلات جانبی نیز کند. این یک امر طبیعی است، اما باید توجه داشته باشید که میزان این عوارض و مشکلاتی که به‌ همراه دارد تا چه اندازه است. برای درک این موضوع که جالپرو بهتر است یا پروفایلو، بهتر است به‌ عوارض جانبی هر کدام از آن‌ها توجه داشته باشید.


عوارض جالپرو

مواد تشکیل‌ دهنده ژل جالپرو طبیعی بوده و در بدن انسان نیز یافت می‌ شود. به‌ همین خاطر عوارض خاصی را برای شما به‌ همراه ندارد. اما در حالت کلی تزریق ژل جالپرو برخی عوارض جزیی و خفیف داشته که با گذشت کمتر از یک هفته پس از تزریق محو می‌شود.

رایج‌ترین عوارض جالپرو عبارت است از:

کبودی
تورم
قرمزی
خارش
حساسیت
عفونت (عوارض نادر)

عوارض پروفایلو

ژل پروفایلو نیز مانند دیگر روش‌ های درمانی زیبایی، برخی عوارض جانبی را ایجاد کرده که جای نگرانی ندارد. پس از تزریق ژل پروفایلو، روز به‌ روز شاهد کاهش عوارض آن خواهید بود تا جایی که با گذشت مدت زمان کوتاهی به‌ طور کامل برطرف می‌شود.

رایج‌ ترین عوارض پروفایلو به‌شرح زیر است:

قرمزی
تورم
کبودی
سوزش در محل تزریق

در صورتی‌ که پس از تزریق ژل جالپرو یا پروفایلو با موارد زیر مواجه شدید، حتما به‌ پزشک خود اطلاع دهید:

افزایش درد به‌ مرور زمان
زیاد‌ شدن ورم به‌ مرور زمان
احساس گرما در ناحیه مورد تزریق
سفیدشدن پوست
تغییر رنگ در قسمت‌ هایی از اطراف ناحیه مورد نظر

انتخاب درست بین تزریق جالپرو و پروفایلو

برای انتخاب درست بین تزریق جالپرو و پروفایلو و درک این موضوع که جالپرو بهتر است یا پروفایلو، ابتدا باید مشکل پوستی شما توسط پزشک و فرد متخصص بررسی شده تا مناسب‌ ترین روش برای شما انتخاب شود. برای این کار توصیه می‌ شود به ‌مراکز درمانی و  معتبر مراجعه کنید، چراکه نوع تشخیص، نوع تزریق و توصیه‌ های درمانی، به‌ شما در رسیدن به‌ بهترین نتیجه درمانی کمک خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و دریافت نوبت ویزیت با شماره های زرکلینیک ۰۲۱۲۲۹۳۰۱۶۱ و یا ۰۲۱۲۸۱۱۱۶۱۵ تماس حاصل نمائید .

fa-home
خانه
fa-user-circle-o
خدمات
fa-phone
اطلاعات تماس