لوگو مطب پوست و مو پوست مو زیبائی ژل بوتاکس فیلر
تزریق فیلر

تزرق فیلر یا پرکننده های پوستی موادی ژل مانند هستند که باعث از بین رفتن حجم از دست رفته شده و چین و چروک صورت را صاف و برطرف می کنند. این فیلرها در زیر پوست تزریق شده و محورهای صورت را تقویت می کنند.

مزایای تزریق فیلر

این روش نسبت به سایر روش‌ های درمانی و زیبایی مزیت‌ های بسیاری دارد. مهم‌ ترین آن کم‌ تر تهاجمی بودن این روش است. تزریق فیلر بدون بر جای ماندن هر گونه آثار زخم یا بخیه انجام می‌ شود. همچنین عوارض بسیار کمی دارد.

نیازی به دوران نقاهت یا استراحت نیست و زیباجو می‌ تواند پس از تزریق به فعالیت‌ های روزمره خود ادامه دهد.

از دیگر مزیت‌ های تزریق فیلر مشاهده کردن نتیجه به صورت عینی است و در صورتی که عیبی مشاهده شود پزشک می‌ تواند آن را رفع کند. هر چند لازم به ذکر است که تزریق فیلر با ورم در ناحیه مورد نظر همراه هست و نتیجه دقیق پس از بین رفتن ورم قابل مشاهده است.

برخی از فیلرها به بازسازی پوست و جلوگیری از شل شدگی آن نیز کمک می‌ کنند.

کانال تلگرام زر کلینیک پوست مو زیبائی
معایب تزریق فیلر

مانند هر روش زیبایی و درمانی دیگر تزریق فیلر ممکن است با عوارض یا معایبی همراه باشد. عوارض طبیعی فیلر کاملا موقتی و موضعی است که شامل ورم، قرمزی و سوزش اندک در ناحیه پس از تزریق است که به مرور و در عرض چند روز از بین می‌ رود.

اما در صورتی که به پزشک حاذق و مجرب مراجعه نکنید ممکن است عوارضی رخ بدهد که نادرتر و جدی‌ تر است. این عوارض شامل موارد زیر است:

ایجاد عفونت در محل تزریق
وارد شدن آسیب به عروق خونی
ایجاد ناهمواری و بافت گلوله گلوله
خارج شدن فیلر از محل تزریق
خون مردگی و آسیب به بافت

تا به امروز در زرکلینیک هیچ یک از مراجعین محترم دچار این عوارش نشده اند زیرا در زرکلینیک پزشک با تجربه از فیلرهای معتبر و تائید شده توسط وزارت بهداشت استفاده میکند .

کاربردهای تزریق فیلر چیست؟

به طور کلی می‌ توان کاربرد فیلرها را به ۴ دسته بندی زیر تقسیم بندی کرد

یکی از کاربردهای فیلر از بین بردن چین و چروک‌ ها و جوان سازی چهره است. از فیلر برای از بین بردن خطوط عمیقی همچون خط اخم، خط خنده و پیشانی استفاده می‌شود که این خطوط با فیلر به خوبی پر می‌ شوند.

کاربرد دیگر تزریق فیلر برای جای جوش و از بین بردن اسکارهای آتروفیک و فرورفته صورت است. تزریق فیلر در این عارضه مکمل روش‌ هایی همچون سابسیژن است.

یکی از مهم‌ ترین کاربردهای تزریق فیلر در رفع عیوب و عدم قرینه بودن اجزای صورت است. در برخی افراد گونه‌ ها، لب‌ها یا فک به دلایل مختلف قرینه نیستند. به همین دلیل از فیلر جهت قرینه سازی صورت استفاده می‌ شود که تاثیر بی نظیری بر زیبایی صورت دارد زیرا قرینگی یکی از مهم‌ ترین اصول زیبایی است.

مهم‌ ترین کاربرد فیلر حجم دهی و فرم دهی به اجزای صورت است. به دلایل ژنتیکی یا در اثر افزایش سن ممکن است بخشی از صورت حجم کافی را نداشته باشد. این موضوع ممکن است در اثر سبک زندگی یا کاهش وزن‌ های غیر اصولی نیز اتفاق بیفتد. در این صورت از تزریق فیلر برای حجم دهی به لب‌ ها، گونه‌ ها، زاویه فک و … استفاده می‌ شود.

نحوه تزریق فیلر

نحوه تزریق فیلر ، در مطلوب‌ تر بودن و کم خطرتر بودن آن بسیار مهم است. پزشک معالج باید اولا شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد. ثانیا به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های‌ مناسب پوستی است کاملا آشنا باشد.

مقدار فیلر تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، بستگی به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد دلخواه از طرفی و عمق و محل چین موردنظر از طرف دیگر دارد.
ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از فیلر ،برای تصحیح چین‌ ها و فرورفتگی‌ ها دارد.

بدین منظور پس از بی‌ حس کردن موضع و اطمینان دادن به بیمار محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود .

سپس به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با زاویه‌ ای‌ درست میزان دقیقی‌ از دارو در یکی‌ از لایه‌ های پوستی و یا زیرپوستی به نواحی مختلف در سر و صورت شامل دور چشم ها ، گونه ها، چین های دور دهان در خلال لبه فک ،در لب ها و به پیشانی تزریق می شود.

چه کسانی می توانند تزریق فیلر را انجام دهند ؟
  • افراد متقاضی از بین بردن چین و چروک‌های پیشانی، اطراف دهان و چشم‌های خود
  • متقاضیان حجم بخشیدن به لب‌ها و سینه
  • متقاضیان تغییر زاویه فک یا تغییرات ظاهری چهره
  • افرادی که به تشخیص پزشک نیازی به جراحی ندارند و یا به هر دلیلی تمایلی به استفاده از روش‌ های تهاجمی ندارند
  • متقاضیان از بین بردن گودی و سیاهی دور چشم
چه کسانی نمی‌ توانند تزریق فیلر را انجام دهند ؟

موارد منع مصرف می‌ تواند مطلق باشد یا بسته به صلاح دید پزشک تعیین شود. دانشمندان با تقسیم فیلرها به فاکتورهای سیستمیک مرتبط با پوست، روشی مناسب برای در نظر گرفتن فاکتورهای خطر بیمار و همچنین لیستی جامع از شرایط منع مصرف یا احتیاط در مصرف پرکننده‌ های پوستی، ارائه داده‌ اند.

توجه به این نکته مهم است که موارد منع مصرفی که توسط سازنده یک ماده پرکننده ارائه می‌ شود حتما باید رعایت شود (که عمدتا مربوط به مواد تشکیل دهنده یا مواد کمکی محصول است).

توصیه هایی بسیار مهم برای تزریق فیلر لب

حدود یک هفته قبل از تزریق فیلر لب، از مصرف آسپرین (البته اگر دارویی حاوی آسپیرین مصرف می کنید با پزشک عمومی یا پزشک خود صحبت کنید)، ایبوپروفن، ویتامین E و مکمل های روغن ماهی خودداری کنید. زیرا اینها رقیق‌ کننده‌ های طبیعی خون هستند که ممکن است باعث کبودی بیشتر شما شوند. اما مصرف استامینوفن مانعی ندارد.

برندهای معتبر فیلر

انتخاب بهترین مارک فیلر از این جهت دارای اهمیت بالایی است که در صورت تزریق فیلر بی کیفیت ممکن است فرد عوارض جبران ناپذیری را تجربه کند و این مسئله تا همیشه بر روی زیبایی صورت وی تاثیر بگذارد. در حقیقت زمانی که شما بهترین کلینیک تزریق فیلر لب را بر می گزینید، می توانید مطمئن باشید که در این مرکز از بهترین و مرغوب ترین برندهای فیلر استفاده می شود.

در زرکلینیک خدمات تزریق فیلر از انواع برندهای موجود در بازار که مورد تائید وزارت بهداشت است ، انجام می شود . اسامی برخی از آنها روفیل ، پرفکتا ، الانسه ، نورابیس و … است . توضیحات مزایا و کاربرد هر یک از این فیلرها با یکدیگر مفصل است و در این بخش نمی گنجد .

نواحی تزریق فیلر

فیلرها جهت افزایش حجم به کار می‌ روند و در نتیجه می‌ توانند برای بسیاری از نقاط بدن مورد استفاده قرار بگیرند. از جمله این نقاط به سینه، باسن و پشت دست‌ ها اشاره کرد.

تزریق فیلر به پشت دست برای از بین بردن چروک‌ ها و جوان سازی آن انجام می‌ شود. مهم‌ ترین استفاده فیلرها در صورت است. فیلرها در بدن به نقاطی مانند سینه، باسن و پشت دست‌ ها برای جوانسازی دست تزریق می‌ گردند.

تزریق فیلر به واژن جهت تنگ کردن مجرای واژن انجام می شود.

تزریق فیلر به صورتی که باعث جوانسازی و افزایش حجم می‌ شود عبارتند از:

مادلینگ و کانتورینگ صورت که شامل تزریق فیلر گونه، تزریق فیلر چانه و خط فک است.

تزریق فیلر لب

تزریق فیلر خط خنده

تزریق فیلر زیر چشم جهت از بین بردن گود رفتگی و سیاهی

تزریق خطوط اخم پیشانی

تزریق فیلر به خطوط پنجه کلاغی یا کنار چشم

تزریق فیلر به بینی

انواع تزریق فیلر از نظر ماندگاری

از نظر ماندگاری فیلر در سه گروه تقسیم بندی می‌ شوند.

فیلرهای دائمی

همان طور که از نام این فیلرها نیز مشخص است، بدن توانایی تجزیه این گونه فیلرها را ندارد و در نتیجه به طور دائمی و مادام العمر در بدن باقی می‌ ماند. از جمله این فیلرها می‌ توان به پلی آکریل آمید اشاره کرد. چربی نیز در این دسته قرار می‌ گیرد که اگر با تکنیک درست و توسط یک پزشک ماهر تزریق انجام شود می‌ تواند بدون عوارض و تا سالیان طولانی در بدن باقی بماند.


فیلرهای نیمه دائمی

این دسته از فیلرها تنوع بیشتری نسبت به دسته بندی قبلی دارند و شامل کلسیم هیدروکسیل آپاتیت، پلی کپرولاکتون، پلی ال لاکتیک اسید هستند که ماندگاری آنها بین ۲ تا ۴ سال است. تزریقات این دسته از فیلرها نیاز به تجربه و مهارت خاصی دارد زیرا باید نکات و ملاحظات تزریق این گونه فیلرها در نظر گرفته شود.


فیلرهای موقتی

انواع مختلفی از فیلرهای موقت موجود است. یکی از پرکاربرد ترین آنها فیلر هیالورونیک است که همانطور که گفتیم نسبت به سایر فیلرها عارضه کمتری دارد و بسیار پرکاربرد است. ماندگاری این فیلرها چندین ماه است و نسبت به برند مورد استفاده و بدن هر فرد از ۶ الی ۱۸ ماه در بدن ماندگاری دارند و پس از آن نیاز به تزریق مجدد و ترمیم است.

هزینه تزریق فیلر

هزینه تزریق فیلر نسبت به سایر روش های درمانی کمتر و انتخاب به صرفه ای است. همچنین قیمت آن نیز به دو فاکتور مهم یعنی نوع برند فیلر و پزشک مربوطه بستگی دارد. واضح است که هر چقدر برند معتبر باشد و پزشک نیز تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد، هزینه تزریق بالاتر خواهد بود.

fa-home
خانه
fa-user-circle-o
خدمات
fa-phone
اطلاعات تماس